کودک و موسیقی

  • ۱۳۹۹/۴/۱۴
  • 669
نمره 0.00 از 0 رای
0 0

اغلب خانواده ها بر این باورند که هوش و استعداد یک مسئله ی ژنتیکی می باشد و برخی هم سعی میکنند با هزینه های هنگفت برای کلاس های آموزشی مختلف این مغوله را تسریع بخشند .

اما یک راه میانبر در این بین وجود دارد و آن چیزی نیست جز موسیقی .

به هیچ وجه از تاثیر شگفت انگیز موسیقی چشم پوشی نکنید و سعی کنید  کودکان را با ابزار و لوازم موسیقی آشنا کنید .

در مدت زمان 10 سال با بررسی این موضوع بر روی 75 هزار کودک محققان دریافتند که کودکانی که مشغول به یادگیری موسیقی هستند به نسبت کودکانی که در این زمینه فعالیت نمی کنند دارای توانایی های بیشتری در خواندن و ریاضیات هستند.

مخصوصا کودکانی که به نواختن پیانو مشغول بودند از این دو گروه از استعداد و هوش بالاتری برخوردار هستند.

همچنین موسیقی تاثیرمستقیمی بر روی عقل، احساس و جسم کودکان می گذارد

پخش موسیقی در هنگام خردسالی تاثیر شگفت انگیزی بر روی کودک می گذارد اما کودکانی که به صورت فعالانه به این کار می پردازند از هوش و استعداد بالاتری برخوردار هستند.

مطالعات نشان می دهد که کودکانی که قبل از 7 سالگی نواختن موسیقی را یاد می گیرند راحت تر می توانند با چالش های زندگی روبرو شوند و همچنین بدلیل استمرار یادگیری در موسیقی این پیشرفت کماکان تا بزرگسالی با آنها همراه خواهد بود.

یکی دیگر ز دساورد هیی که مسیق به کودکان الا می کند بالا بردن سطح اعتماد به نفس در کودکان است.

هنگامی که کودک شما به همراه نواختن موسیقی قطعه ای را نیز بخواند باعث ایجاد یک حس افتخار و غرور در کودک می شود .

علاوه بر این هنگامی که کودک نواختن یک ساز را بلد باشد و درجمع بتواند اجرا کند مورد تشویق سایر افراد قرار می گیرد و باعث بالا رفتن اعتماد به نفس در وی می شود در نتیجه چنین کودکی هیچ گاه کم رو نخواهد بود.

موسیقی سرعت یادگیری در افراد را بسیار بالا می برد همچنین تاثیر بسیا زیادی بر روی قدرت حل مسئله کودک می گذارد.

یکی دیگر از کاربردی ترین مسائل در این زمینه سرگرم نگه داشتن کودکان می باشد این کار منجر می شود کودک از وسایلی همچون موبایل ، تبلت ، تلوزیون و ... که آسیب های بسیاری بر روی روح و جسم کودکان می گذارند رهایی یابد.

 

منبع :
به اشتراک بگذارید

گزارش