کودک و اسباب بازی

  • ۱۳۹۹/۱/۲۷
  • 1413
نمره 0.00 از 0 رای
0 0

مقدمه

بعضی از احساسات نوزاد در همان مراحل اولیه رشد جنین در رحم مادر شکل می گیرد.حس شنوایی از این قبیل حواس به شمار می رود ، پس در سنین نوزادی شما می توانید به کمک اسباب بازی هایی مانند جغجغه و عروسک های صدا دار که مناسب آستانه شنوایی نوزاد می باشند به آرام شدن کودک خود کمک نمایید.

برخی دیگر از حواس هم مانند حس بینایی پس از تولد شکل می گیرند.در روزهای اول تولد فقط قادر به تشخیص رنگ های تند در فواصل نزدیک می باشند ، آویزهایی با رنگ های سبز و قرمز که در حال حرکت باشند می تواند برای نوزاد بسیار جذاب باشد.

دوره نوزادی

مهم ترین مسئله در انتخاب اسباب بازی برای نوزادان رعایت مسائل امنینی و بی خطر بودن برای نوزاد می باشد . همچنین نوزادان علاقه بسیار زیادی به مکیدن و در دهان قرار دادن وسایل دارند پس باید اسباب بازی که انتخاب می کنید قابل شستشو و همچنین عاری از هرگونه مواد سمی وخطرناک باشند.

اسباب بازی هایی با رنگ های روشن ، دارای جنس نرم و لطیف و با سایزهایی بزرگ تر از دهان نوزاد میتواند بسیار مورد استفاده قرار گیرد.

دنیای کودکی

همینطور که سن کودک شما بالاتر می رود باید به فکر سرگرمی هایی باشید که توام با خلاقیت و آموزش باشد . حالا او می تواند بنشیند ، راه برود و یا حتی توپی را از این سو به آن سو همراه با خود جابجا نماید.

در اولین سال زندگی کودک حتما و حتما بایداسباب بازی های حرکتی و وسایلی که کمک به حرکت کودک می نمایند در اولویت سبد خرید شما باشد و در دو تا سه سالگی درک بیشتر دنیای اطراف پیرامون نوزاد را فرا میگیرد

کتاب های مصور ،پازل ها با قطعات درشت اسباب بازی های کوکی و حرکتی علاوه بر جذابیت باعث بالا بردن خلاقیت کودک نیز می شوند.

زین پس به هر چیزی که عکس العمل و علاقه نشان دهد باعث بالا بردنخلاقیت و هوش کودک می شود همچنین وسایلی مانند سرسره ،تاب ، قطار و هر وسیله ای در دنیای بزرگترها با مقیاس کوچکتر می تواند در این مسیر کودک را یاری نماید.

معیارهای درست

یکی از اشتباهات والدین در هنگام خرید اسباب بازی این است که بیش تر طبق سلایق خودشان اسباب بازی ها را انتخاب میکنند و با خرید وسایل جورواجور به جای سرگرم کردن کودک بیشتر او را سردرگم می کنند.

برخی از خانواده ها با خرید اسباب بازی هایی که قیمت نسبتا بالایی دارند مدام خراب نکردن وسیله را به کودک خود گوشزد می کنند که تاثیر بسیار مخربی روی ذهن کودک می گذارد.

برخی دیگر هم بر اساس علایق و نوستالژی های خود برای کودک اسباب بازی انتخاب مینمایند.

توجه به ایمنی ، سالم بودن ، مورد علاقه بودن برای کودک و ابعاد و اندازه و از همه مهمتر رده سنی در انتخاب اسباب بازی می تواند شما را در یک خرید خوب کمک کند.

اگر می خواهید کودکتان به واسطه اسباب بازی و سرگرمی هایی از این قبیل درک بهتری از مسائیل پیرامونش داشته باشد ، قدرت تشخیص معیار های درست و نادرست را به کودکتان آموزش دهید .

منبع :
به اشتراک بگذارید

گزارش